Windows 10 ile Gelen Yenilikler

Bildiğiniz gibi, 29 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Windows 10 kullanıcıların hizmetine sunuldu. Windows 10 çok etkili yenilikler ile geldi.

Windows 10 ile gelen yenilikler nelerdir ?

Windows 10 ile gelen ve ilk göze çarpan yenilikler;

Tek Platform
Tanıdığın Windows
Modern Güvenlik
Yüksek Üretkenlik
Benzersiz Deneyimler

Windows 10 ile Gelen Yenilikler - Yazılım Satış - Bilgisayar Satış
Windows 10 ile Tüm Cihazlarda Tek Platform

Windows 10 ile Tek Platform

Windows 10 en önemli özelliği bütün cihazlarda aynı görünümü sağlıyor olmasıdır.Şuan birden fazla cihaz kullananlar için aynı görünüm sağlanmıştır. Bütün cihazlar Tek Platform olarak Windows 10 kullanılmaktadır. Sonuçta Tek Deneyim karşımıza çıkmaktadır.

Windows 10 mobil cihazlarda daha uzun pil ömrü sağlamaktadır. Windows 10 mobil cihazlarınızı daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

Windows 10 ile Tanıdığın Windows

Windows 10 ile Tanıdığın Windows

Windows 10 ile birlikte daha önceden alışık olduğumuz Windows Başlat Tuşu tekrardan yerini aldı. Windows 10 Yeni Başlat Menüsü biraz farklı olarak resimli halde görünmektedir.

Görev çubuğundaki 

 Windows 10 ile Gelen Yenilikler Başlat Tuşu Başlat Tuşu simgesi düğmesini seçin. Sol tarafta en çok kullandığınız uygulamaları, yani Tüm uygulamalar listesini ve bilgisayarınızda Dosya Gezgini ve Ayarlar gibi başka konumlara gitmenize yarayan kısayolları bulacaksınız. Bu resim tuşlarının boyutlarını ve yerlerini değiştirebilirsiniz.

Windows 10 ile Modern Güvenlik

Windows 10 ile Modern Güvenlik

Windows 10’nun modern güvenlik sistemleri ile daha da güvendesiniz. Microsoft Hello, Device Guard, Microsoft Passport gibi yeni güvenlik özellikleri dikkat çekmektedir. Microsoft Hello yüz veya iris algılayıcısı ya da parmak izi okuyucusundan elde edilen verileri alıp şifreleyerek bilgisayarınızda oturumu açıyor.

Device Guard ise cihazları ve yazılımları gelişmiş zararlı yazılımlardan, yetkisiz ve zararlı kodlardan korunmasını sağlar. Bir uygulamanın güvenilir olup olmadığına karar verir ve güvenilir değilse kullanıcıyı uyarır.

Windows 10 ile Yüksek Üretkenlik (Continuum ve Dokunma)

Windows 10 ile Yüksek Üretkenlik (Continuum ve Dokunma)

Windows 10 dokunmatik ekranlı cihazlarda fare ve klavye kullanmak istemediğinizde Tablet Modu seçerek kullanabilirsiniz. Dokunmatik yüzey hareketleri ile tablet gibi kullanım imkanı sunmaktadır.

Görev çubuğundaki Görev görünümü öğesini ile istediğiniz uygulamayı bu ekrana sürükleyerek görev görünümünde kullanabilirsiniz.

Ekranda bir uygulamayı kapatmak için ekranın alt kısmına sürüklemek yeterlidir.

Windows 10 Edge ile Benzersiz Deneyim

Windows 10 Edge ile Benzersiz Deneyim

Windows 10 üzerinde iki adet web browser var, Internet Explorer ve Microsoft Edge. Microsoft Edge web sayfalarında okuma modu özelliği ile reklamları kaldırırak size reklamsız sade bir okuma ekranı sunmaktadır.

Microsoft Edge ile web sayfaları üzerine yazma imkanı sağlamaktadır. Web sayfalarının üstüne notlar almak isterseniz bunu Microsoft Edge ile yapabilirsiniz.

Firmanızın Windows 10 işletim sistemine geçişinde lisanslama ilgili teknik destek verebiliriz.

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı