Sıkça sorulan sorular bölümünde bilişim sektöründe kullanıcıların bilmek istediği basit soruları çözümlerini göstereceğim.
 • Windows İşletim Sisteminde Microsoft Hello Pin Kaldırma

  Windows Pin Kaldırma

  Windows İşletim Sisteminde Microsoft Hello Pin Kaldırma

  Merhaba, Microsoft Windows 10 ve 11 işletim sistemlerinde pin ile oturum açmayı önerir. Windows pini kaldırabilir. Bunun için Başlattan ayarlara gidiyorum. Orada Hesapları seçiyorum. Sol kısımda bulunan Oturum Açma Seçenekerini tıklıyorum. Burada Windows Hello Pin kısmında Kaldırı tıklıyorum. Kaldırma uyarısı geliyor, tekrar kaldırı tıklıyorum. Oturum açma parolanızı biliyorsanız pini kaldırabilirsiniz.

 • Windows Yeni Kullanıcı Ekleme

  Windows 10 Yeni Kullanıcı Ekleme

  Windows İşletim sistemi kullanan bilgisayarlara yerel kullanıcı ekleme. Windows işletim sistemi bilgisayarları Windows hesabınız ile açmanızı ister. Yerel kullanıcı hesabı nasıl açılır? Başlat kısmından ayarlara gidiyorum. Hesapları seçiyorum. Aile ve diğer kullanıcılara tıklıyorum. Bu bilgisayara başka birini ekleyi seçiyorum. Burada Microsoft hesabı isteyecektir. Bu kişin oturum açma bilgilerine sahip değilimmi tıklıyorum. Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekle diyerek. Yeni yerel bir kullanıcı oluşturmak için kullanıcı adı ve şifre veriyoruz. Yeni oluşturulan hesap yerel ve standart hesaptır. Hesap türünü değiştir diyerek “Yönetici” seçersek, uygulama yükleme imkanı da olur.