E-Ticarette Satış Süreci Nasıl Gerçekleşiyor? E-Ticarette Alışveriş Nasıl Gerçekleşiyor?

İnternette Satış Nasıl Gerçekleşiyor? - İnternette Satış Nasıl Gerçekleşiyor? - Web Tasarım - Yazılım Geliştirme - Bilişim Danışmanlık

Öncelikle e-ticaret sitesi üzerinde alışveriş sürecinin nasıl işlediğini öğrenmelisiniz.

Kısaca internet üzerinden bir siteden ürünü satın alırsınız, ödemesini yaparsınız, ürün size kargo ile gönderilir.

Beğendiğiniz ürünleri seçip bir sanal sepete atarsınız. Sanal sepetler 2 türlü olabilir geçici sepetler ve kalıcı sepetler. Geçici sepetler tarayıcınızı kapattığınızda veya bir iki gün süre sonra aynı siteye girdiğinizde boş olan sepetlerdir. Kalıcı sepetler ise sanal mağazaya kullanıcı adı ile girdiğinizde sizin için oluşturulan sürekli sepetlerdir.

Sepetteki ürünleri satın almaya karar verdiğinizde siparişi tamamlamanız gerekmektedir. Siparişi tamamlamak için ise ödeme yöntemini ve teslimat yerini, fatura adresini belirtmeniz gerekir.

Sanal mağazada farklı ödeme yöntemleri vardır. Bunlar kredi kartı ile tahsilat, havale ile ödeme ve kapıda ödeme şeklindedir. En yaygın olan ödeme şekli kredi kartı ile tahsilattır. Kredi kartı ile tahsilat ve ödemede güvenlik çok önemlidir. E-Ticaret sitesi alışveriş tutarını sanal pos kullanarak bankaya veya sanal pos firmasına bildirir.

Sanal pos sahibi banka veya firma, web sitesinden gelen bilgilere ait kart sahibine ek bir onay sorabilir. Kullanılan kartın bilgilerine göre onay verir veya hata mesajı ile neden onaylanmadığını bildirir. E-Ticaret sitesi bankadan gelen onaya göre siparişinizi kayıt eder veya iptal eder.

Onaylanan siparişler paketlenip kargo firmasına teslim edilir. Siparişe ait kargo firmasının kayıt numarası e-ticaret sitesine girilir. Böylece siparişinize ait kargo takibi yapılabilir.

E-Ticaret üzerinden alışveriş yapılması için e-ticaret sitenizin satışlarda nasıl bir yol izleyeceği belirlenmelidir.

E-Ticaret sitenize gelen müşterilerin ürünü kolay bulması, sepete atması ve alışverişi tamamlaması önemlidir.

Bu süreçte müşterinize e-ticaret siteniz üzerinden vermeyi planladığınız mesajları belirlemeniz gerekir.

E-Ticaret sitenizdeki mesajlar ürünü alması için müşteriyi doğru bir şekilde yönlendirmelidir.

Firmamız E-Ticaret Web Tasarım, E-Ticaret Web Site Destek, E-Ticaret Google Reklamları konularında size yardımcı olabilir.

E-Ticaret Nedir? İnternet Üzerinden Ürün Nasıl Satılır?

geçici SEPET ve kalıcı sepet, SİPARİŞ teslimat yeri, alışveriş tutarı SANAL POS ile bildirilir, sipariş KARGO kaydı,

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı