E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur? İnternette Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Web Sitesi Nasıl Kurulur?  E-ticaret web sitesi kurma basit aşamalardan oluşur.

E-Ticaret Alan Adı Tescili

Markanızın adı, firmanızın adı internette olabilmesi için internet alan adı tescili yani alan adı kaydı yapmanız gerekir. Sonuç ta bu alan adı markanızın veya firmanızın internet adresi olacaktır. Web sitesi alan adınız artık sizin internet üzerinde sizi temsil eden markanız olacaktır. Bu internet alan adınız markanızı ve sizi temsil ettiğinden dolayı çok değerlidir. Sonuçta alan adı seçimi yaparken sizi ve markanızı en iyi temsil edecek bir isim bulmanız gerekir.

E-Ticaret Alan Adı Barındırma (Hosting)

Kendinize ait web sunucusu yoksa e-ticaret alan adı barındırma hizmeti almanız gereklidir. Web Hosting (alan adı barındırma), kendi web sunucusunda sizin alan adınız için bir yer ayırarak bu alanı size kiralayan firmadır.

Alan adı barındırma (Web Hosting) hizmeti satın alarak tescil ettirdiğiniz alan adınızın, internette 7×24 saat yayınlanması sağlanmış olacaksınız. Alan adı barındırma (Web Hosting) sunucusunu işletim sistemi sizin e-ticaret web siteniz ile uyumlu olmalıdır. Düşündüğünüz e-ticaret web sitesi yapısına göre Linux veya Windows işletim sistemli alan adı barındırma (web Hosting) seçmelisiniz.

Bu hizmetle birlikte size e-mail (e-posta) hizmeti de verilecektir. İnternette iletişim araçlarından en etkilisi e-posta (e-mail) dir. Ticaret yapacaksanız doğru, anlaşılabilir e-posta adreslerinizin olması önemlidir.

E-Ticaret Nedir? İnternet Üzerinden Ürün Nasıl Satılır?

e-ticaret site adı TESCİL ,
alan adı BARINDIRMA ile mail hizmetleri,
ziyaretçiler için WEB SİTESİ GÜVENLİĞİ önemlidir,
SSL olmalıdır ,
güncelleme ve sorunlarda DESTEK hizmeti olmalıdır,

E-Ticaret alan adı barındırma hizmetinde ne kadar alana ihtiyacınız olacak?

E-Ticaret siteniz satışa sunacağınız ürün miktarına, resim adetlerine, dokümanlara, video vb. kullanılacak dosya miktarlarına bağlıdır. Örneğin bir web sayfasını 2-3 resim ve yazıdan oluştuğunda 50 K civarlarında yer olacaktır. Bir e-ticaret sitesi için 20-30 Mb. alan yeterli olacaktır. Ayrıca video, dokümanları da düşündüğümüzde bu alan yetersiz gelecektir. Böyle bir durumda 200 Mb ile 10 Gb. gibi alanlar ihtiyacınız olacaktır.

İhtiyacınızdan fazla yer almayınız. Yerinizin yetmediği durumlarda ilave yer alabilirsiniz. Sonuçta web alanı ihtiyaca göre genişleyebilir.

E-Ticaret erişim hızınız (Bant Genişliği – BantWidth) ne kadar olacak?

Bant genişliği bir zaman birimindeki transfer edilen veri miktarıdır. İlk etapta size 10 Gb. gibi bir veri transfer miktarı yeterli olacaktır. Siteniz başarılı olursa çok fazla veri transferi olacaktır. Bu durumda daha fazla bant genişliği kiralamak zorunda kalırsınız. Siteniz kurulduktan bir süre sonra bu konuda daha fazla bilgi alırsınız.

E-Ticaret Web Sitesi Güvenliği

En önemlisi e-ticaret web sitenizin güvenliğidir. Sürekli olarak bilgisayar korsanları sitenize saldırılar yapacak. Sonuçta sitenizi elinizden almaya çalışacaktır. Bununla birlikte sitenizde kredi kartı kullanımı olacağından güvenlik çok daha önemlidir. Kesinlikle e-ticaret web sitenizde SSL bulunmalı ve 3D Secure sistemlerle tahsilat işlemi yapınız.

Sitenize SSL sertifikası alın. Bu sertifika sitenizin güvenliği olduğunu ve müşteriler kredi kartı kullanmasında sorun yaşamazlar. Ayrıca web sitesi üzerinden tahsilat firmasını da seçmeniz gerekir.

E-Ticaret Web Sitesi Destek

E-Ticaret web siteniz güncelleme ve sorunlarda size destek verebilecek bir uzman ile çalışmalısınız. E-Ticaret sitenizde çıkabilecek sorunlar da acil olarak size destek verebiliriz.

Firmamız E-Ticaret Web Tasarım, E-Ticaret Web Site Destek, E-Ticaret Google Reklamları konularında size yardımcı olabilir.

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı