Google SEO Hizmetleri – Arama Motoru Optimizasyonu

Google SEO hizmetleri, arama motoru optimizasyonu yaparak sonuç olarak Google sıralama yükseltmesi sağlar. İnternette bir konuda web sitesi bulmak için arama motorları kullanmaktayız. En çok kullanılan arama motoru ise Google. Bunun dışında Yahoo, Bing ve Yandex vb. çok popüler arama motorları da vardır.

Arama motorları aranan kelimeler ile web siteleri arasında bir ilişki kurarak size en uygun siteyi göstermeye çalışmaktadır. Sonuçta web sitelerinin içeriğindeki kelimeler ile aranan kelimeler eşleşmesi durumunda siteniz gösterilir.

İnternette sizin web siteniz gibi binlerce site bulunmaktadır. Her arama motoru kendine özgü yapay zeka algoritmaları ile web sitelerini sıralamaktadır. Bu web site sıralamasını PageRank ile yapmaktadır.

Bir web sitesi SEO stratejisi kullanıcıların ihtiyacına göre yapılandırılmalıdır. Web sitesinin hedef kitlesindeki kullanıcıların arama ihtiyaçlarını dikkate alınmalıdır.
Kullanıcıların arama kelimesine bağlı olarak istekleri, soruları, problemleri vb. de içermelidir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web sitenizin daha iyi sıralara gelmesi için SEO Hizmetine ihtiyacınız vardır. Web siteniz incelenerek anahtar kelime grupları oluşturulmalıdır.  Sitenizin URL ve dizin yapısı oluşturulmalıdır.
Web sitesi tasarımında kullanılan H1, H2 vb. başlık etiketleri yapılandırılmalıdır. Site sayfalarında anahtar kelime yoğunlukları ölçülüp değerlendirilmelidir. Başlık ve alt etiketleri arama kelimelerine göre hazırlanmalıdır.
Bunları yaparken hedef kitle dikkate alınmalıdır.

Sitenizin mobil uyumluluğu da arama motorlarında üst sıraya çıkmasını sağlamaktadır. Sitenizi SEO analizi yapılırken negatif etkiler oluşturan faktörleri de analiz etmek gerekir.
Örneğin bulunamayan sayfalar sitenizin sıralamasını düşürecektir. Sonuçta sitenize arama motorları daha az gelecektir.

En önemlisi sitenizi içeriği iyi analiz edilmesi gerekir.  Sayfalarınızın içindeki kelimelerin yoğunluğu ve resimler arama motoru optimizasyonunu etkiler. Bir süre sonra sitenizin sıralamasını değiştirerek, sitenizin değerini arttırır.

Arama motoru optimizasyonu zamanla gelişmektedir. Örneğin yaptığınız değişiklikleri görmeniz için gereken süre 1-2 hafta olabilir. Bazen arama motorları bunu dikkate almaz. Aşırı yapılan işlemlerde ise arama motorları sitenizi yukarı çıkarması gerekirken, sizin sitenizi daha da aşağı çekmektedir. Bu yanlış işlemler devam ederse, sizin sitenizi arama sonuçlarında gizleyebilirler.

Firmamız  Google SEO Hizmetleri (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) eğitimi almıştır.

Google, Yahoo vb. arama motorlarında web sitenizin üst sırada olması için sürecimiz:

 • Fizibilite
  Sitenizin trafik analizleri ve sayfa adedini inceleme sonucunda maliyet analizi ve teklif verebiliyoruz.
 • Araştırma
  Sitenizin pazar ve rakip analizlerini yaparak hedef planlama yapıyoruz.
 • Danışmanlık
  Web sitenizin içeriklerinin teknik Google SEO Hizmetleri çalışmasını yaparak yeni içeriklerin nasıl olacağını raporluyoruz.
 • Ölçümleme
  Web sitenizi trafik ve anahtar kelime istatistiklerini tekrar inceleyerek geliştirme sağlıyoruz.

Firmamız web sitenizi inceleyerek size raporlar hazırlayıp web sitenizin arama motorlarında
daha üst sıralarda olmasına yardımcı olabilir.

Web Site Tasarım Nedir? Web Site Tasarım Fiyatı Ne Kadar?

Web sitesi PAGERANK nedir? Web sitesindeki ANAHTAR KELİMELER nelerdir? URL‘de anahtar kelimeler olmalı mı?

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı