Zogada Tarım A.Ş. E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

Zagoda Tarım A.Ş., Türkiye’nin en iyi natürel zeytinyağı üreticilerindendir. Web site tasarımı WordPress alt yapısında hazır şablon kullanılarak geliştirilmiştir. Site iki dil olarak hazırlandı. Ayrıca web site tasarımına ayrıca WooCommerce e-ticaret alt yapısı uygulandı. Buna ek olarak sanal pos tahsilat eklentisi eklendi. Sonuçta e-ticaret web sitesi sayfalar, bloglar, ürünler olarak yayınlandı. Bir başka değişle bir e-ticaret sitesinde olması gereken bütün özellikleri taşıyan bir web sitesi oldu.

E-Ticaret Web Sitesi Tasarım
İki Dil Web Site Tasarım
Sanal Pos Web Site Tasarım

Zogada Tarım A.Ş. E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

E-Ticaret web site tasarımında ilk olarak kullanılan şablonlar birden fazla dili desteklemekte sorunlar çıkarmaktadır. Bu sorunları yazılım dilinde değişiklikler ile çözdüm. İlk olarak web sitesi açılış sayfasında kullanılan video ve görseller site hızını yavaşlattı.  Buna ilave olarak veri büyüklüğü nedeniyle bazı alanların cep telefonunda veya tablette  görünmemesi gerekmektedir. Üstelik bu veri büyüklüğü cep telefonlarında veri kullanımını arttıracaktır. Bu nedenle web sitesi açılış hızı sorunlarına karşı web sitesi hız optimizasyonu yaptım. Ek olarak yazılım dili ile geliştirme yaptım.

Sonuçta e-ticaret web sitesi istenilen hızda ve kullanıcı memnuniyeti ile yayınlandı.

Zogada Tarım A.Ş. E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

E-Ticaret web sitesinde video yayını ve optimizasyonu gerekir. Buna ilave olarak e-ticaret web sitesi sürekli güncellenmektedir. Bir başka değişle web sitesi sayfaları, blog sayfaları, ürünleri, resimleri değişmektedir. Her şeyden önce bir web sitesinde güncellik çok önemlidir. Sonuçta güncel ve gelişen bir e-ticaret web sitesi oldu.

Zogada Tarım A.Ş. İki Dil E-Ticaret Web Sitesi Tasarımı

E-Ticaret web sitesi tasarımı iki dilde yapıldı. Web site tasarımında şablonlar dil ile ilgili problemler oluşturmaktadır. Bu sorunları giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yazılım kodunda değişiklikler yaparak dil problemleri giderildi. Buna ilave olarak ilk olarak e-ticaret web sitesi üzerinden diğer ülkelere de satış yapmayı planladık. Daha sonra ABD de bir şirket kurulduğu için diğer ülkelere satışları diğer e-ticaret web sitesi üzerinden gerçekleştirdik.

Zogada Tarım A.Ş. E-Ticaret Satış Web Sitesi Tasarımı

E-Ticaret web sitesi mağaza uygulaması ile ürünleri satışa sunduk. Satışların miktarlara göre kargo fiyatlanması veya adete göre fiyatlanması gerekiyor. En önemlisi e-ticaret web sitesinde kargo anlaşması gerekmektedir. Buna ilave olarak sanal pos ile tahsilat ve komisyon oranları da önemlidir. Sanal pos eklentisi ile çalıştıkları banka hesabına tahsilatları gerçekleştirdik.

Anlaşmalı kargo firması ile özenle gönderimlerini sağladık.

Zogada Tarım A.Ş. E-Ticaret Satış Web Sitesi Tasarımı

E-Ticaret web sitesinde ziyaretçi sayısı ve aramalarda görünmesi önemlidir. Web sitesi ziyaretçi sayılarının artması için blog sayfaları yaparak gelişmesini sağladık. Web sitesi tasarımında arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışması ile aramalarda daha üst sıralara çıktı.

E-Ticaret web sitesi sürekli gelişmekte ve güncellenmektedir. Sonuçta güzel, kullanışlı ve kullanıcı dostu bir e-ticaret web sitesi geliştirdik.

Bu arada içerik, resim vb. katkılarından ve desteklerinden dolayı Zagoda Tarım A.Ş.’ye teşekkür ederim.

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı