ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı, plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Aypek Otomotiv için geliştirdiğimiz bir programdır. Program üretimin her aşamasında üretilen miktarları kontrol etmenizi sağlar. Siparişten veya iş emrinden başlayarak çekim, matbaa, sargı, kesim, dilim vb. iş emirlerini oluşturur. Her proses için ayrı programlar yapıldı. Prosese ait siparişe ve iş emrine bağlı üretim, fire takibi takibi yapar. Üretim personel ve makineye bağlı olarak çalışır. Raporları ile fire ve üretim kontrol altına alındı.

Her Proseste Üretim ve Fire Kontrolü
Personel, Makine, Zaman Bazlı Raporlama
Teraziden Alınan Gerçek Değerler

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı, müşteri, ürün, sabit değer, makine, personel tanımı yapabilirsiniz. Örneğin personelleri proseslere göre vardiya tanımlayabilirsiniz. Ayrıca iş emri başlatmada prosese göre vardiyadaki personelleri bir tuşla atayabilirsiniz. Sonuçta üretimi, iş emirlerini, depo girişleri ve müşteri sevkiyatlarını kontrol edebilirsiniz.

Sistem Microsoft SQL Server üzerinde çalışmaktadır. Programın yazılımı 1 yıl sürdü. Her proses tek tek incelenerek detaylı olarak üretim ile kolay çalışması dikkate alınarak geliştirildi. En önemlisi programda her prosese ait tartım üretim barkodları oluşur ve barkodlar yapıştırılarak devam eder. Örneğin tartımlardan ve üretimden çıkan barkodlar gerçek değerler ile kayıt altın alınır. Aynı şekilde proseste üretilen yarı mamuller ve mamuller barkod ile takip edilir. Ayrıca depo girişleri ve sevkiyatları barkodlar  ile yapılır.

Sonuçta müşteriye giden ürünün barkodu okutulduğunda, üretim proseslerinde hangi personellerin, hangi makinalarda ve ne zaman ürettiği bilgisine ulaşılabilir. Başka bir değişle ürüne ait izlenebilirlik kontrol altına alınır.

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı araç çubukları ile proseslere, tanımlara,  raporlara daha kolay ulaşabilirsiniz. Buna ilave olarak her prosesin kendi programları bulunmaktadır. Terazi tartımları için ayrıca programlar geliştirildi.

ProÜretim Plastik Ambalaj Ürün Tanım Programı

Plastik Ambalaj Üretim Programı ürün tanımlarında kalınlık, en, boy vb. girilebilir. En önemlisi ürün gramı ve koli için adet girilebilir. Sonuçta adet ve koli ile satışlarda bu ürün ağırlığını ve koli içi adeti kullanarak hesaplama yapar.

ProÜretim Plastik Ambalaj İş Emri Programı

Plastik Ambalaj Üretim Programı iş emri tanımlarında her proses için detaylı tanımlama yapılır. En önemlisi bu tanımlama üretimin hata oranını düşürür. Ayrıca iş emri çıktısında her prosesin üretim detayları mevcuttur. Buna ilave olarak üretim sonucunda çıkan barkotlu etiketi ön izleme yaparak ürünlere basılacak etiketi görebilir. Sonuçta ürünlerin üzerinde doğru barkotlu etiketler bulunur.

Her şeyden önce sipariş miktarına göre üretim proseslerindeki fire oranlarına göre proseslerin üretim miktarlarını belirler. Siparişin eksik üretim sorunları en aza indirilmiş olur. Ayrıca siparişin üretimi yapılacağı prosesleri belirlerseniz yanlış üretimi engeller. Örneğin kesim prosesi olmayan bir ruloyu kesim üretimine sokamazsınız.

Ayrıca sipariş bilgileri ekranında üretim aşamalarının durumlarını görebilirsiniz.

ProÜretim Plastik Ambalaj İş Emri Üretim Ekran Programı

Plastik Ambalaj Üretim Programı iş emri üretim ekranı bulunmaktadır. Bu ekran fabrika içinde televizyondan sürekli olarak izleniyor. Personel kendi makinesine ait iş emrinin üretim miktarını ve kalan miktarı güncel olarak görmektedir. En önemlisi bir iş emri iki veya üç makine de çalışırsa, kalan miktar izlenebilmektedir. Sonuçta kalan miktar dikkate alınarak iş emri için fazla üretim engellenir.

ProÜretim Plastik Ambalaj İş Emri Üretim Rapor Programı

Plastik Ambalaj Üretim Rapor Programı, her proses için ayrı ayrı hazırlandı. Örneğin iş emri bazında detaylı üretim bilgileri, günlük vardiya üretim bilgileri, kapanan iş emirlerine ait üretim bilgileri, planlanacak iş emirleri, planlama raporları, iş emri üretim durumlar vb. raporlar ekrana alınabilir. En önemlisi bu raporları Excel olarak alabilirsiniz. Excel raporlarını toplantılarda revize edip daha iyi bir planlama yapabilirsiniz.

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Rapor Programı

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Rapor Programı, iki tarih arasında günlük, haftalık ve aylık üretim toplam bilgilerini verir. En önemlisi bu tarihlerdeki fire miktarlarını da verir. Sonuçta üretime ait makineye veya emir tipine bağlı olarak kapasite kullanım bilgilerine erişebilirsiniz.

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Fire Programı

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Fire Programı ile personel üretimine ait fireleri iş emri bazında tartım yaparak girebilmektedir. Başka bir değişle iş emrinin, personel, makine ve üretimde kullanılan rulo hammadde olarak fire miktarları kayıt altına alınmaktadır. Her proseste bu bilgiler girilmesi sonucunda gerçek fire miktarları elde edilmektedir.

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri İzleme Programı

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri İzleme Programı ile müşteriye ait iş emirlerinin üretim durumlarını görebilirsiniz. Benzer olarak müşteri siparişlerinin de üretim durumlarını görebilirsiniz. En önemlisi müşteri sizi aradığında üretimin hangi aşamada ne kadar üretim olduğunu, kalan miktarı vb. bilgileri verebilirsiniz. Sonuçta bu bilgiler ile müşteri memnuniyetiniz artacaktır.

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Depo Sevk Programı

Plastik Ambalaj Üretim İş Emri Depo Sevk Programı ile iş emri sevkiyata hazırlanır.  Hazırlanan sevkiyatların üretimi devam eden miktarlarını depoda görünür. Buna ilave olarak kalan miktarları da görünür. En önemlisi sevkiyat bölümünde ise depoda sevke hazır olan paletler ve koliler görünmektedir. Sonuçta depo tarafından hazırlanan sevkiyat bilgileri, sevkiyat bölümüne gider. Sonuçta sevkiyata hazır olan palet veya koliler barkotlu sevk bilgileri ile sevkiyatı bekler.

Sevkiyat hazır olanları müşteriye gönderir.  Tam sevkiyat veya parçalı sevkiyat yapılabilir.

Firmamız üretim yazılım programı geliştirmektedir. Size özel üretim yazılım programı geliştirebiliriz. Burada KVKK nedeniyle daha detaylı bilgi verilmemiştir.

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı