Aypek Otomativ Plastik Sanayi Ltd. Şti. Web Tasarımı

Plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Aypek Otomotiv için geliştirdiğimiz bir web tasarım projesidir. Firmanın Lifepack olarak  farklı bir sitesi, otomotiv sektörü için farklı web sitesi vardı. Daha önce markaları ve sektörleri olduğu için birden fazla web sitesi vardı. Bu web sitelerini bir site altında topladık ve çok dilli bir web sitesi hazırladık.

Birden Fazla Web Sitesi Birleştirme
Çok Dilli Web Site Tasarım
Çok Fazla İçerikli Web Site

ProÜretim Plastik Ambalaj Üretim Programı

Web site tasarımında çok dilli bir çözüm için içerikleri önce Türkçe olarak hazırladık. Hazırlanan içerikler önce İngilizce’ ye, daha sonra da İspanyolca’ ya çevrildi. Çevirilerin doğruluğu kontrol edilerek web sitesinde yayınlandı.

Web site tasarımında firmanın sektöre göre ürün dağılımını göz önünde bulundurduk. Sektörleri de web sitesi için ürün gruplarına göre dağılımını sağladık. Firmanın ürünlerini sektörleri 4 grupta sınıflandırdık.  Firmanın Taze Meyve Sebze Ambalaj sektöründeki ürünü, sebze ve meyveye göre farklılık göstermektedir. En önemlisi her meyve ve sebze çeşidi için ayrı bir web sayfası yapılması gerekti.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Web Sitesi tasarımı üç dildir. Dolasıyla sitenin geliştirilmesi ve yayınlanması uzun zaman aldı. En önemlisi site içeriğini çok olması çevirilerin zamanını uzattı. Sonuçta 3 dilde güzel bir web sitesi yayınlandı.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Firmanın sektörlerine ait ürünleri web sitesinde tek tuşla ulaşılması gerekiyor. Bu nedenle web sitesinde geniş menü kullanıldı. Sonuç olarak bütün sektör ve ürünlere site üzerinden gitmek mümkün oldu.

Site de duyarlı (responsive) yapıda şablon kullanıldı. Sonuçta her türlü cihazda güzel bir tasarım oldu. Örneğin cep telefonunda ve tablette aynı görünen bir web site tasarımıdır.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Web tasarımı, her sektör için detaylı sayfalardan oluşmaktadır. Web sayfasında ilk girişte, sektörde kullanılan ürün öne çıkan görsel olarak kullanıldı. Ayrıca web sitesinde öne çıkan görselin altında sektördeki ürün özellikleri kullanıldı. Ürün gruplarına göre görsel grup linkleri kullanıldı.

Her sektör için benzer tasarım kullanılarak web site bütünlüğü sağlandı.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Web sitesi sayfa altlarında sektöre ait fotoğraf eklendi. En önemlisi her sayfayı sosyal medyada paylaşmak için paylaşım linkleri eklendi. Sonuçta sosyal sitelerde sayfaları paylaşmak kolay oldu.

Ek olarak her dilde bunlar yapıldığı için sosyal ağ sitelerinde siteyi 3 dilde paylaşmak mümkün oldu.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Bir web sitesinde gerçek resim ve benzersiz içerik kullanılması çok önemlidir. Bu web sitesinde görseller için gerçek çekimler yapıldı. Kullanılan bazı resimler müşterilerden gelmiştir. Sonuçta ürünleri ambalaj içinde gösteren güzel bir site tasarımı oldu.

Aypek Otomotiv Plastik Ltd.Şti. Web Tasarımı

Web sitesi içeriklerinin hazırlanmasında firma dış ticaret ve uluslararası ilişkiler personelleri, buna ek olarak firma müdürü ve firmanın grafik tasarım personeli destek olmuştur. Sonuçta güzel bir web sitesi için firmanın desteği şarttır.

Desteklerinden dolayı Aypek Otomotiv Ambalaj San. Tic. Ltd.Şti. ‘ye teşekkür ederim.

Proje Detayları

Gerekli Beceriler:

Kategoriler:

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı