Alan Adı Tescilinde Dikkat Edilecek Konular

Alan Adı Tescil (Domain Register) işlemlerinde alan adı (Domanin Name) ile ilgili dikkat edilmesi gereken konulardır. Alan Adı Tescil (Domain Register) işlemlerinde bu konulara dikkat edilmelidir.

Alan adınız sizi temsil eder.

Alan adınız sizi temsil edeceğinden markanızı, firmanızı, işinizi anlatan bir alan adı olmalıdır. Şirket adınız, markanız, ünvanınız gibi sizin tanınmanızı sağlayan bir alan adı olmalıdır. Şirket adınız, markanız, ünvanınız gibi sizin tanınmanızı sağlayan alan adlarının mutlaka tescilini yaptırınız.

Alan adınız sadece bir adres değildir.

Alan adınız sizi,firmanızı,markanızı temsil ettiği için çok önemlidir. Email adreslerinizin bir uzantısı olarak iletişimlerinizde sürekli kullanacaksınız.

Tescil ettirdiğiniz firma önemlidir.

Alan adınızı sizin adınıza tescil edecek kişi veya firma önemlidir. Güvendiğiniz ve sizinle sürekli çalışan firmalar veya onların desteği ile gerçekleştirmeniz uygundur. Alan adı tescili için yıllık 15$-40$ ücret ödenmektedir. Bu ücret alan adı TLD uzantısına göre değişmektedir. Alan adının size ait olduğu ile ilgili WHOIS sorgusu ile kontrol edilmelidir. Alan adı tescilini ücretsiz veren firmalara yaptırmayın. Alan adınızı ve barındırmanızın yönetimini size vermeyeceklerdir. Yenileme ücretlerinde yüksek fiyat ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Alan adı tescili genellikle 1 yıllıktır.

Her yıl yenilenmesi gerekir. Yenileme zamanı geldiğinde ödeme yapılmaz ise alan adı tescili silinir ve alan adınız başkalarının eline geçebilir. Alan adının yenileme takibinin ve zamanında ödemesinin yapılması önemlidir. Bunu sizin adınıza yapacak firmada bu nedenle önemlidir.

Alan adı kısa ve kolay olmalıdır.

Tescil edilecek alan adı mümkün olduğu kadar kısa ve kolay olmalıdır. Tanıtımlarınızda ve iletişimlerinizde size rahatlık sağlayacaktır. Size daha hızlı ulaşacaklardır.

Türkçe alan adlarınızı var ise tescil ettirin.

Alan adlarında Türkçe karakterler kullanılabilir. Böylece hatalı yazım yapan kişilerle de iletişim sağlayabiliriz.

Güçlü Şifreler

Alan adınızın, mail adreslerinizin ve yönetim panellerinizin şifreler zor ve güçlü şifreler olmalıdır. Güçlü ve zor şifreler size saldırı yapan kişiler tarafından kırılması zor olacaktır.

Firmanızın Alan Adı Tescil (Domain Register) işlemlerini yapabiliriz.

Alan Adı Tescilinde Dikkat Edilecek Konular

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı
Kategoriler: Web Site TasarımEtiketler:

Paylaş

Kingston Yetkili Satıcı
Sandisk Yetkili Satıcı
Samsung Yetkili Satıcı
WesternDigital Yetkili Satıcı